Przekazanie masztów flagowych w ramach projektu „Kocham Polskę – Małopolska pamięta”, Michałowice 17 września 2021r.

Dnia 17 września w Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Michałowicach nastąpiło kolejne uroczyste odsłonięcie masztu flagowego. Maszt ten jest jednym z siedmiu przekazanych w tym roku do małopolskich placówek oświatowych przez Małopolskie Centrum Edukacji „MEC”.

W kameralnych uroczystościach brała udział dyrekcja, społeczność szkolna oraz przedstawiciele stowarzyszenia „Pro-Memoria dla pamięci” którzy to odpowiadali za przebieg uroczystości i organizacje wydarzenia.

Przekazywanie masztów flagowych do małopolskich szkół jest finansowane ze środków Województwa Małopolskiego w ramach projektu „Kocham Polskę”. Celem projektu jest wzbudzanie zainteresowania historią Polski i uświadamianie młodym jak i dorosłym Małopolanom jak ważne dla naszej wspólnoty lokalnej i narodowej są polskie symbole narodowe – godło, flaga i hymn.